Akciové letáky TERNO

TERNO

Obchodné meno TERNO Slovensko, spotrebné družstvo, vzniklo v roku 2011 premenovaním spoločnosti COOP Jednota Bratislava, spotrebné družstvo.

História najväčšieho obchodného reťazca však siaha až do roku 1978. 1. januára 1978 rozdelením Jednota Bratislava vznikli dve samostatné spotrebné družstvá: Jednota Bratislava - mesto a Jednota Bratislava - vidiek. Obchodný názov Jednota Bratislava - mesto existoval až do roku 1992, kedy sa spoločnosť transformovala na JEDNOTA, spotrebné družstvo Bratislava. Od januára 2004 bolo do názvu spoločnosti pridané medzinárodné označenie spotrebných družstiev - COOP - a spoločnosť tak vystupovala až do 25. júna 2011 pod obchodným menom COOP Jednota Bratislava, spotrebné družstvo.

Počas svojho pôsobenia sa vyprofilovala na prosperujúcu spoločnosť, schopnú neustále sa rozvíjať a reagovať na vývojové trendy v maloobchode.                                                                 

TERNO Slovensko, spotrebné družstvo, prevádzkuje v súčasnosti 25 maloobchodných predajní. Najväčšiu sieť má na území hlavného mesta Bratislava, pričom ďalšie predajne prevádzkuje aj v Pezinku, v Trenčíne v Obchodnom centre Laugaricio a v Banskej Bystrici v Shopping centre Europa. Spoločnosť v Bratislave zároveň prevádzkuje menšie predajne potravín pod názvom Potraviny Nobelka, Kašmírka a Miletička.
 

Spoločosť, ako prvý slovenský subjekt, začala v roku 2000 s výstavbou a prevádzkovaním formátu supermarketov TERNO. Pilotným projektom bola predajňa TERNO na Bratskej ulici v bratislavskej mestskej časti Petržalka. V súčasnosti je najväčším a najstabilnejším slovenským reťazcom v oblasti maloobchodného predaja.

Nájdite najbližšiu predajňu TERNO vo svojom okolí!