Cenový HIT dňa!

LISTERINE

LISTERINE

Pozreli ste sa niekedy do zrkadla a čudovali sa, ako vám zuby mohli tak zožltnúť? Mnohí z nás áno. Keďže k žltnutiu dochádza postupne, ľahko ho prehliadneme. Žlté zuby našťastie nesignalizujú žiadny vážny zdravotný problém. Vedieť, že ste prišli o svoj najlepší doplnok – žiarivý, biely úsmev – môže byť skľučujúce a môže to otriasť sebavedomím. Môžete ho však získať späť. Pre začiatok si stačí uvedomiť, čo spôsobuje žltnutie, a ako zamedziť vplyvu týchto vecí, prípadne ich obmedziť.
DÔVOD Č. 1: Starnete
Zuby môžu začať žltnúť ako prirodzená súčasť starnutia. Deje sa tak preto, lebo pevná, biela ochranná vrstva na zuboch, označovaná ako sklovina, sa časom stráca z dôvodu opotrebúvania zubov.
DÔVOD Č. 2: Fajčíte
Tabakové výrobky, počnúc cigaretami až po dym z fajky, zanechávajú škvrny na zuboch. Ak konzumujete tieto výrobky, zuby vám časom stmavnú.
DÔVOD Č. 3: Nedostatočná ústna hygiena
Ak si zuby pravidelne nečistíte zubnou kefkou, zubnou niťou a ústnou vodou, čím sa odstraňuje nahromadený zubný povlak a zubný kameň, zmenu farby zubov to len urýchli.
DÔVOD Č. 4: Užívate lieky
Niektoré lieky, napríklad antibiotiká doxycyklín a tetracyklín, môžu spôsobiť stmavnutie zubov u detí mladších ako 8 rokov. Škvrny na zuboch u dospelých môžu vytvoriť niektoré antihistaminiká, lieky na vysoký krvný tlak a antipsychotiká. Prejdite si spolu s lekárom takéto možné vedľajšie účinky liekov, ktoré užívate alebo môžete začať užívať.
DÔVOD Č. 5: Máte nejakú chorobu
Zriedkavejšou príčinou zmeny farby zubov môže byť choroba postihujúca sklovinu, prípadne liečba niektorých chorôb, napríklad ožarovanie alebo chemoterapia pri liečbe rakoviny. Zmena farby je v tomto prípade skôr k hnedastému odtieňu.
DÔVOD Č. 6: Žltú máte v génoch
Je tiež možné, že ste zdedili zubnú sklovinu, ktorá je žltšia, ako býva zubná sklovina u ľudí s inými génmi.

Akcia prebieha v predajniach TESCO .

Umývačka riadu Beko DIS 15011

Umývačka riadu Beko DIS 15011

Vstavaná umývačka riadu Beko DIS 15011 vám ušetrí veľa času a práce pri umývaní riadu. Jej kapacita činní 10 súprav riadu. K dispozícii máte 5 programov (Eco 50 °C, Intenzívny 70 °C, Clean & Shine, Quick & Clean a Mini 30') a 5 teplôt. Medzi ďalšie funkcie patrí napríklad možnosť umývania len polovičného množstva riadu či funkcia odloženého štartu, vďaka ktorej môžete odsunúť začiatok umývania o 3, 6 alebo 9 hodín.

Na ovládacom paneli sa nachádza prehľadný LED displej, pomocou ktorého zobrazíte nastavený program či zostávajúci čas do konca programu. Nechýbajú tu ani praktické kontrolky pre doplnenie leštidla a soli. Horný kôš je výškovo nastaviteľný a nachádzajú sa v ňom 4 držiaky. Vnútri spodného koša nájdete 2 skladacie podpery. Súčasťou je tiež košík na príbory.
    
Energetická trieda A+

Vďaka svojej nízkej spotrebe a šetrnosti ku životnému prostrediu sa táto umývačka radí do energetickej triedy A+.
    
Tablety All-in-one

Umývačky Beko sú vybavené špeciálnou funkciou pre tablety All-in-one, vďaka ktorej môžete používať kompaktné tablety s maximálnou funkčnosťou. Už sa vám nestane, že by sa tablety zle rozpustili, či zanechali na riade škvrny.
    
Program Mini 30

Programy určené pre umývanie ľahko špinavého riadu. Dĺžka programu činí 30 minút a prebieha pri teplote 35 °C, takže šetrí nielen čas, ale aj spotrebu energie.
    
Program Quick & Clean

Jedinečný program určený na umývanie ľahko aj silne znečisteného riadu. Jedná sa o najrýchlejší program, ktorý umyje plnú náplň umývačky len za 58 minút.
    
Systém waterstop

Vďaka systému Waterstop nemusíte mať obavy zo škôd spôsobených únikom vody. Akonáhle voda začne tiecť, umývačka sama zastaví jej prívod.
    
LEDspot

LEDspot vás bude vždy informovať o priebehu umývania. Jedná sa o svetelnú signalizáciu, ktorá sa odráža na podlahe. Ak umývací cyklus skončí, svetlo začne svietiť na červeno.

Akcia prebieha v predajniach OKAY elektro.