Akciové letáky TPD

TPD

História spoločnosti Euronics TPD 


V roku 1991 sme sa rozhodli, že nebudeme s elektronikou len pracovať, ale že ju budeme aj predávať, čo bolo v tom čase dosť odvážne, v očiach niektorých ľudí až nemožné.

Prvú menšiu obchodnú prevádzku sme otvorili v apríli 1991 v Bratislave pod názvom TPD. Tento skrátený názov vznikol zo slovného spojenia Tovar Pre Domácnosť. Predávané produkty boli výlučne od slovenského výrobcu bielej techniky - Calex Zlaté Moravce. Od samého začiatku sme jedným z najlepších predajcov spotrebnej elektroniky na Slovensku. Vzhľadom k tomu, že ponuka tovaru a dopyt zákazníkov rástli, priestor bol nedostačujúci. Preto sme sa v roku 1995 rozhodli postaviť a otvoriť novú, väčšiu predajňu s kvalitnejšími službami.

Postupne sme sa stali lídrami na slovenskom trhu, práca nás bavila, zákazníci radi chodili do nášho nového obchodu za kvalitným tovarom a službami.  Preto sme sa rozhodli expandovať na Stredné Slovensko. Nové predajne s názvom TPD boli otvorené vo Zvolene, Lučenci, Martine, Liptovskom Mikuláši, Žiari nad Hronom a v Žiline.

Vďaka dlhoročnej a kvalitnej práci všetkých zamestnancov TPD, ktorá si získala mnohých zákazníkov, mohla naša spoločnosť otvoriť v septembri 2002 tretie najväčšie obchodné centrum v Petržalke (mestská časť Bratislavy) s rovnomenným názvom TPD. V priestoroch nového obchodného centra vzniklo najväčšie elektro na Slovensku „MultiElektro TPD“, ktoré ponúka obrovský výber elektroniky a služieb a nebolo dodnes pokorené šírkou sortimentu alebo rozlohou v rámci iných elektier na Slovensku. V obchodnom centre zároveň vznikli prevádzky zamerané na predaj tovaru pre domácnosť, a to svietidiel, nábytku, vstavaných skríň, plastových okien, doplnkov do domácnosti, ďalej interiérové štúdio, štúdio dverí, podláh a služby boli rozšírené aj o banku.

Spoločnosť TPD  výrazne prispela k spoznaniu značky Samsung na Slovensku. Produkty Samsung Audio/Video, televízory, práčky a drobné spotrebiče sa prvýkrát na slovenský trh dostali v rokoch 1998 až 2005, kedy ich výhradne importovala priamo z Kórei spoločnosť TPD, ktorá doteraz pôsobí ako predajca spotrebnej elektroniky a je významným partnerom Samsung Slovensko. Spoločnosť Samsung je aktuálne číslo jedna vo viacerých komoditách, má svoje vlastné zastúpenie a výrobnú fabriku na LCD panely a televízory na južnom Slovensku.

V roku 2004 vstúpila naša spoločnosť do maloobchodnej siete Euronics, ktorá združuje viac ako 9 400 elektropredajní po celej Európe. Značka EURONICS je zárukou, že zákazník za svoje peniaze dostanete skutočnú hodnotu, ktorá nespočíva len vo výhodných cenách, ale predovšetkým v garancii prvotriednych služieb a profesionálneho prístupu k zákazníkom. Dnešný názov našej spoločnosti Euronics TPD zdôrazňuje spätosť s európskou kvalitou, sme silným partnerom vo svete elektroniky.

V roku 2012 sa naša spoločnosť posunula o ďalší významný krok ďalej. Postavili a otvorili sme druhé obchodného centrum vo Zvolena, rovnako pod názvom TPD. Nachádza sa v časti nákupnej zóny Retail Park Zvolen, ktorá má reálnu ambíciu stať sa najväčšou nákupnou zónou na Slovensku.

V roku 2016 posilnila sieť Euronics svoju pozíciu na slovenskom trhu vstupom 31 členov siete HOME Elektro do siete Euronics SK. Euronics v SR má momentálne až 77 predajní a týmto krokom si značka zabezpečí výrazne lepšie pokrytie Slovenska a rast svojej trhovej pozície. Výlučne slovenská sieť Euronics, jedna z iba dvoch slovenských sietí elektropredajní, potvrdzuje, že je najväčšou sieťou elektro na Slovensku. Euronics TPD je stabilnou súčasťou tejto veľkej slovenskej siete.

CENY A OCENENIA

  • V roku 2010 získalo TPD.sk - Internetové elektro titul "ShopRoku 2010 v kategórií elektro", na základe hodnotení reálnych zákazníkov na portáli Heureka.
  • V roku 2003, 2004, 2007 získalo TPD titul "Najlepšie multielektro na Slovensku" od Asociácie spotrebiteľov Slovenska, ktorá porovnávala mnohé slovenské elektropredajne.
  • TPD získalo i ďalší titul - Vzorný daňový subjekt od Daňového riaditeľstva SR.
  • TPD nezabúda ani na tých, ktorí potrebujú pomoc nás všetkých - na deti z detských domovov, za čo získalo ocenenie Priateľ detských domovov od Úsmevu ako dar.
  • Majitelia spoločnosti získali v roku 2003 ocenenie Osobnosť Petržalky.

 

 

Prieskum verejnej mienky QUDAL Private Label 2016/2017 realizovala v júli 2016 medzinárodná organizácia ICERTIAS zo Švajčiarska. Prieskum sa konal na reprezentatívnej vzorke Slovákov.

ICERTIAS je súkromná, politicky nezávislá, certifikačná organizácia venujúca sa medzinárodnému prieskum trhu, ktorá zistí, overuje a odmeňuje spoločnosti, produkty a služby najvyššej kvality, ponúkajúce spotrebiteľom na celom svete to najlepšie, čo trh má. So svojím ocenením QUality meDAL a spotrebiteľskými programami ICERTIAS Customer's Friend, ICERTIAS v súčasnej dobe pôsobí vo viac ako 40 krajinách na piatich kontinentoch. Spoločnosť so sídlom vo Švajčiarsku bola založená v roku 2011, organizácia ICERTIAS je registrovaná ako „ICERTIAS – International Certification Association GmbH 

 

 Otázkyv prieskumoch QUDAL sú otvorené. Respondenti si teda nevyberajú z predvolených odpovedí, ale na otázky odpovedajú výlučne na základe vlastnej spotrebiteľskej skúsenosti. 

Zlatú medailu QUDAL s maximálnym počtom piatich hviezdičiek získavajú iba tie produkty a služby, ktoré zákazníci označili za najkvalitnejšie v danej kategórií. 

Výsledky prieskumu hovoria o tom, že Slovákom na kvalite naozaj záleží. Celkovo sa až 73,8 % opýtaných vyjadrilo, že by uprednostnili určitý produkt alebo konkrétnu službu, 

ktoré sú ocenené prestížnym vyznamenaním za najvyššiu kvalitu QUDAL – QUality meDAL. Tento vysoký percentuálny podiel potvrdzuje, že ocenenie je na Slovenskom trhu všeobecne prijímané.

 

Nájdite najbližšiu predajňu TPD vo svojom okolí!

Značky: tpd euronics, tpd, elektronika, elektro, elektrospotrebiče